Exportní balení


Společnost OBAL Expert a.s., funguje na trhu již od roku 2012 a stala se z ní jedna z popředních firem v oblasti exportního balení a prodeje obalových materiálů.

Náš tým specialistů, kteří mají mnoholetou praxi a zkušenosti, jsou zde pro Vás připraveni pro jakékoliv nacenění zakázky i pro odbornou pomoc při nakládkách kontejnerů i jiných přepravních jednotek, včetně nabídky obalových materiálů.

Pro bezpečné exportní balení vašich výrobků používáme různý obalový materiál – obalové fólie, vysoušedla, papírové ochranné hrany apod.

Pro každý výrobek zpracováváme detailní specifikaci jednotlivých dřevěných prvků obalu a dle dodané výkresové dokumentace anebo přímého zaměření naším technikem ve vaší firmě je vyroben přepravní obal. Následně je váš výrobek zabalen, zafixován a připraven k expedici po celém světě.

Cílem exportního balení je vhodným způsobem zafixovat výrobek hlavně proti mechanickému poškození. U výrobku citlivého na vliv klimatu provedeme speciální bariérové balení pomocí hliníkové folie. Fólie nepropouští prach ani vlhkost a zabraňuje působení mořské soli na přepravovaný výrobek.

Součástí nabídky služby exportní balení je také výroba dřevěných palet a beden, které odpovídají mezinárodním normám HPE nebo ČSN 3308 a ČSN 3307. Dřevěné bedny a palety jsou konstruovány tak, aby vydržely zátěž přepravního řetězce, který je v některých případech poměrně zdlouhavý a náročný na manipulaci. Veškeré řezivo pro exportní balení je tepelně ošetřeno dle předpisů FAO ISPM 15 a zřetelně označeno značkou, případně doplněno certifikátem pro danou destinaci.

Vaše jistota v balení….

Balení výrobků u zákazníka

  • Naše specializované výjezdní týmy s dlouholetou praxí jsou připraveny k vám přijet, vaše výrobky odborně zabalit a na základě vašeho přání aplikovat na přepravní obaly rovněž indikátory nárazu a překlopení včetně označení beden příslušnou adresou. Rovněž Vám můžeme nabídnout vaše výrobky naložit do kontejnerů a odborně zafixovat pro zámořskou přepravu.

Manipulace výrobků

  • Náš výjezdní tým je rovněž vybaven manipulační technikou do nosnosti 20t.
  • Hydraulický hever, manipulační vozíky včetně tažného zařízení za vysokozdvižný vozík.

Balení výrobků v našich prostorách

  • Vaše výrobky pro export zabalíme rovněž v naší hale, kde je můžeme zároveň i uskladnit před finálním transportem. K dispozici je vlastní pětitunový vysokozdvižný vozík.